Задачка про віденські вафлі, яка змусить поламати голову

Щоб знайти відповідь, доведеться згадати шкільні уроки математики.

На картинці нижче чотири рівняння, тільки замість змінних — віденські вафлі без начинки, з шоколадною пастою, з подвійною порцією шоколадної пасти і з полуницею. Визначте, скільки коштують віденська вафля, шоколадна паста і полуниця окремо.

zadachka pro v dens k vafl yaka zmusit polamati golovu 1 - Задачка про віденські вафлі, яка змусить поламати голову
Показати рішення
Приховати відповідь

1. Дивимося на перше рівняння і згадуємо, що 27 — а це 33. Значить, одна віденська вафля коштує 3 рубля.

 

2. Дві віденські вафлі з шоколадною пастою коштують 10 рублів. Якщо кожна вафля продається по 3 рубля, то нескладно обчислити вартість шоколадної пасти: (10 − 2 × 3) ÷ 2 = 4 ÷ 2 = 2 рубля.

 

3. Вафля з подвійною порцією шоколадної пасти і вафля з полуницею разом коштують 11 рублів. Щоб дізнатися ціну полуниці, віднімемо вже відому вартість інгредієнтів: 11 − 3 × 2 − 2 × 2 = 1 рубль.

 

4. Ми вже знаємо, скільки коштує кожен інгредієнт. Перевіряємо нашу гіпотезу, склавши всі складові окремо: 3 + 2 + 3 + 3 + 2 + 1 + 1 = 15.

 

Відповідь: віденська вафля — 3 рубля, шоколадна паста — 2 рубля, полуниця — 1 рубль.

Чи вдалося вам відповісти правильно? Діліться у коментарях!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code